Nasz teatr logo

"Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków" w Scenie Relax

Już w ten piątek w Scenie Relax premiera komediowego spektaklu „Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków” w reżyserii i według scenariusza Michała Paszczyka, znanego z kabaretu Paranienormalni.
   Pewien potentat w branży przetwórstwa mięsnego ma pieniądze, jego znajomy reżyser ma ambicje, kilku znanych aktorów akurat nie ma pracy… co może powstać z tej mieszanki? Superprodukcja „Krzyżacy. Ostatnia krew”.
   Zanim na planie superprodukcji reżyser krzyknie „akcja!” sporo się dzieje. Najnowszy spektakl Michała Paszczyka to ironiczne spojrzenie na polski przemysł filmowy, pozwalające zobaczyć od zaplecza drogę rodzimych superprodukcji filmowych. Od nietrafionego pomysłu na film, poprzez nieudane castingi, fatalne próby i żałosną reżyserię, aż po festiwal filmowy w Gdyni.
   Nie od dziś wiadomo, że równie ekscytujące jak sam film, są kulisy jego powstawania 
– wycięte sceny, wpadki, romanse, chemia na planie albo jej zupełny brak. A gdy dochodzi do tego jeszcze nie tolerujący sprzeciwu producent, który musi połechtać swoje ego 
– atmosfera robi się naprawdę gorąca. Widzowie dowiedzą się do czego zdolny jest reżyser, który nie ma żadnych zdolności, jak bardzo aktor da się zaorać, żeby dostać rolę, w jaki sposób ustawić kamery, by na bogato pokazać biedne dekoracje i wreszcie, czy na źle nakręconym filmie można dobrze zarobić.
   Żaden kinowy hit nie ma racji bytu bez rzeszy statystów. W tej roli, nie opuszczając teatralnych foteli, wystąpią widzowie „Superprodukcji”. Nieustanny śmiech, ale i refleksję nad kondycją polskiego przemysłu filmowego gwarantuje obsada: Barbara Kurdej-Szatan / Urszula Dębska / Olga Łasak, Bogdan Kalus / Jacek Lenartowicz, Jakub Wieczorek / Łukasz Konopka, Michał Piróg / Alan Andersz, Rafał Szatan / Wojciech Błach. Kostiumy przygotowała Joanna Gibzińska, zaś scenografię opracował Witold Stefaniak.