Nasz teatr logo

"Dirty talk" w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia

27 września ostatnia już premiera kameralna w ramach Festiwalu Przestrzeni Sztuki TANIEC – „Dirty talk” w choreografii Danieli Komędery-Miśkiewicz.
   Dirty talk pragnie inaczej… wielokrotnie, czule, rozpalając, hipnotyzując, pożądając tego, czego jeszcze nie ma…
   Dirty talk to próba wspólnego zagospodarowania językowej luki; to taniec z wilgotnymi włosami, rozpuszczanie się i stawanie się na nowo. Dirty talk to coś absolutnie, wręcz fizjologicznie, niezbędnego, wstrząsająco pięknego; to żarłoczna bogini, której trzeba poświęcić wszystko.
   „Dirty talk” to przedstawienie taneczne, w którym artystka Daniela Komędera, wraz z osobami współtworzącymi, zagłębia się w praktyki dirty talk i dyskursy przyjemności. Nie opowiada się za stereotypami i wyobrażeniami, które funkcjonują w języku potocznym. Szuka różnorodności i wielowymiarowości pożądania jako źródła siły i witalności.
   Na scenie Daniela Komędera-Miśkiewicz i Omar Karabulut. Dramaturgię spektaklu opracowali Katarzyna Kania i Konrad Kurowski, muzykę napisał Przemysław Degórski, kostiumy zaprojektowała Nina Sakowska, zaś światłem pokieruje Bogumił Palewicz.
#premiera #spektakl #teatr #sztuka #kultura #dirtytalk @pantomima_wroclaw #przestrzeniesztuki @damazy @polskiteatrtanca @polishdancetheatre @somavictorsoma @nimitpolska @danielakomedera @ka_kan_kania @sakowska__