Nasz teatr logo

"Forward unto Dawn" w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia zaprasza na kolejną premierę w ramach Festiwalu Przestrzeni Sztuki TANIEC już 25 września. Obejrzymy „Forward unto Dawn” z choreografią Pawła Urbanowicza.
   Wieczorem usiądźmy i otwórzmy nasz album. Wspomnijmy drogę, jaką razem przeszliśmy – wszystkie te momenty bogate w uczucia, przeżycia, doznania. Wspomnienia żywe, a jednak mgliste i zatarte w szczegółach. Nadchodzi świt. Czy to aby na pewno tylko nasze wspomnienia?
   „Forward unto Dawn” to duet taneczny opowiadający o zmianach nieuchronnie dokonujących się w każdej intymnej relacji. Za pomocą serii obrazów widzowie zaproszeni zostają do wspomnień dwojga ludzi, doświadczających w tej relacji granicznych sytuacji, a przez to dokonujących jej ciągłej transformacji. Spektakl przybiera formę kontemplacji nad dynamiką zmian, której doświadczamy na co dzień wraz z naszymi najbliższymi.
   Na scenie Karolina Paczkowska i Jakub Pewiński, kostiumy zaprojektowała Zuzanna Jeglorz, zaś dźwiękiem światłem zawiaduje Paweł Urbanowicz. Przedstawienie jest koprodukcją Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca, Białostockiego Teatru Lalek i Białostockiego Ośrodka Kultury.