Nasz teatr logo

5. Kielecki Festiwal Teatralny

25 września rozpocznie się 5. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny organizowany przez Teatr im. Stefana Żeromskiego. Wydarzenie potrwa do 11 października.
   Ideą festiwalu jest tworzenie przestrzeni wielokulturowego dialogu poprzez prezentację  różnorodnych odmian współczesnego teatru i dramaturgii krajów europejskich. Festiwal, w zamierzeniu, jest platformą spotkań profesjonalistów i miłośników teatru, a przyświeca mu misja szeroko rozumianej integracji kultury europejskiej i środowiska teatralnego. Przede wszystkim jednak stwarza widzom miasta i regionu sposobność poznania istotnych spektakli.
   Festiwal otworzy spektakl „Pelikan” Teatru Miejskiego w Wilnie w reż. Naubertasa Jasinkasa. W kolejnych dniach zobaczymy przedstawienia „Spartakus. Miłość w czasach zarazy” w reż. Jakuba Skrzywanka z Teatru Współczesnego w Szczecinie, „Trzy epizody z życia rodziny” w reż. Markusa Ohrna ze stołecznego Nowego Teatru, „Mój rok relaksu i odpoczynku” w reż. Katarzyny Minkowskiej z Teatru Dramatycznego w Warszawie, „Mała w ciemnym lesie” w reż. Pantelisa Dentakisa z Teatru Neos Kosmos w Atenach, „Mała piętnastka – legendy pomorskie” w reż. Tomasza Mana z Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, „Melodramat” w reż. Anny Smolar z Teatru Powszechnego w Warszawie, „Ale z naszymi umarłymi” w reż. Marcina Libera oraz „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia” w reż. Tomasza Kłosa z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reż. Mateusza Pakuły z miejscowej sceny w koprodukcji z krakowskim Teatrem Nowa Łaźnia.
Po spektaklach zaplanowane są spotkania z twórcami i aktorami. W programie festiwalu są także liczne debaty, czytania per formatywne, warsztaty teatralne oraz benefis z okazji 30-lecia pracy zawodowej Joanny Kasperek. Szczegółowy program festiwalu na: https://teatrzeromskiego.pl/kielecki-miedzynarodowy-festiwal-teatralny/