Nasz teatr logo

"Jeszcze tylko trzy razy" w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia

16 września pierwsza z premier kameralnych zaplanowanych podczas festiwalu Przestrzenie Sztuki TANIEC we Wrocławiu – „Jeszcze tylko trzy razy” z choreografią i w wykonaniu Wojciecha Furmana.
   Przedstawienie inspirowane osobistymi doświadczeniami autora, który zmagał się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (OCD). OCD to pułapka, w której perfekcyjnym rozwiązaniem problemu (obsesji) wydaje się działanie (kompulsja) – karmiące potwora wciąż dopominającego się o więcej. Potwora, który pożera ciało, głowę, relacje, pasję i pracę.
   Twórcy chcą wyciągnąć ze społecznej szuflady temat tej cichej i wstydliwej choroby, jaką są zaburzenia obsesyjno-kompulsywne oraz rzucić światło na jej naturę. OCD niesłusznie redukowane jest do równego układania rzeczy, czy częstego mycia rąk, co prowadzi do głębokiego niezrozumienia samej choroby, a przede wszystkim zmagających się z nią osób. OCD to choroba, o której warto mówić i leczyć ją, ponieważ można się z tej klatki wydostać.
W przedstawieniu ważną funkcję będą pełniły również rekwizyty. Odważna i przemyślana praca z rekwizytem to silne i cenione zjawisko na światowej scenie tańca współczesnego, wymagające od performera wysokich kompetencji fizycznych. Mimo swojej atrakcyjności, zjawisko to nie doczekało się jeszcze swojej wyraźnej reprezentacji na polskiej scenie tańca.
   Muzykę do spektaklu napisał Michał Strugarek, kostiumy zaprojektował Dominik Więcek, zaś dramaturgię opracowała Justyna Tomska. Światłem pokieruje Paweł Murlik, a za scenografię odpowiada Łukasz Dziedzic.