Nasz teatr logo

"Tajemniczy ogród" w Teatrze Zagłębia

W piątek 29 września w ramach 13. Festiwalu Muzyki Współczesnej dla dzieci Mała Warszawska Jesień Teatr Zagłębia zaprasza na premierę „Tajemniczego ogrodu” Frances H. Burnett w reżyserii i z dramaturgią Justyny Sobczyk.
   Strata dotyka każdego. Ale nie każdy potrafi się do niej przyznać i ją zaakceptować. Dotyczy to także postaci spektaklu, które na różne sposoby radzą sobie z utratą najbliższych. Pan Craven – całkiem odizolowuje się od otoczenia. Mary Lenox – rzuca się w świat z niestrudzoną i bezkompromisową energią. O stracie opowiada się trudno. Ma ona wiele odcieni. Czy zatem poradzić sobie z nią można tylko otwierając się na nowe relacje? W jaki sposób udaje się bohaterom „Tajemniczego ogrodu” odzyskać nadzieję i wiarę we własne siły?
   Zrealizowany w Teatrze Zagłębia spektakl to swoisty remiks i recykling klasycznego już dzieła. Sięgając po różnorodne środki artystyczne (muzyka współczesna, video art, performance) przetwarza zawarte w powieści historie i wątki. Podchodzi do nich krytycznie, przygląda się im i temu, jak przez lata zmieniło się nasze podejście do cielesności, do tego, co uznajemy za normę i do… przyrody. To „Tajemniczy ogród” zderzony z muzyką, dziecięcą ekspresją i doświadczeniem osób o alternatywnej motoryce. To zaproszenie nie tylko do odkrywania barwnego, bogatego, różnorodnego krajobrazu. W nowo odkrytym tajemniczym ogrodzie chcemy się wspólnie bawić – i zmieniać go według własnych zasad.
   W obsadzie Ryszarda Bielicka-Celińska, Maria Bieńkowska, Natalia Bielecka, Tatiana Cholewa, Anna Jurek, Adrianna Malecka, Małgorzata Saniak-Grabowska, Michał Bałaga, Tomasz Kocuj i Andrzej Śleziak. Scenariusz spektaklu wraz z dramaturgią opracowała Daria Kubisiak, scenografię przygotowała Magdalena Łazarczyk, kostiumy zaprojektowała Wisła Nicieja, zaś choreografię Anna Jurek. Muzykę napisał Wojtek Błażejczyk, projekcje video są dziełem Jana Domicza, zaś światłem pokieruje Monika Stolarska.
#premiera #spektakl #teatr #sztuka #kultura #tajemniczyogrod @teatr.zaglebia @adrianna_malecka @warsawautumn @justsobczyk @tomaszkocuj @kubisiak_daria @wisla_mira @monika100larska