Nasz teatr logo

"Boa" w Narodowym Starym Teatrze

Narodowy Stary Teatr wystawia po raz pierwszy w swej historii spektakl choreograficzny. 29 września na krakowskiej scenie zagości „Boa” w reżyserii i choreografii Pawła Sakowicza.
   Głównym tematem przedstawienia i obszarem ruchowej eksploracji jest pożądanie, rodzaje jego manifestacji, ucieleśniania i performowania. W „Boa” choreograf Paweł Sakowicz zastanawia się nad tym, jakimi drogami pożądanie cyrkuluje w ciele; jak realizuje się poprzez przestrzenną orientację ciał; jak bywa zapośredniczane przez kulturę popularną, dyskursy i technologie oraz jakie są tego ucieleśnione konsekwencje. Przemierzając trajektorie pożądania „Boa” skupia się przede wszystkim na dwóch częściach ciała: biodrach oraz oczach, które by dotykać nie potrzebują zmysłu dotyku.
   Sakowicz sięga po filmowe narzędzia budowania relacji, organizowania obrazu i internalizowania cudzego spojrzenia, choć na scenie nie ma żadnej kamery.  Ciała stają się tu nośnikami śladów ukradzionych choreografii i skrawków ognistych telenowelowych fabuł. Aktorki i aktorzy praktykują uwikłane w kulturowe stereotypy tańce społeczne Południa, uwodzą nieistniejącą kamerę, istniejącą publiczność i siebie nawzajem.
   W spektaklu wystąpią: Magda Grąziowska, Ewa Kaim, Katarzyna Krzanowska, Radosław Krzyżowski, Aleksandra Nowosadko, Przemysław Przestrzelski i Łukasz Szczepanowski. Tekst i dramaturgię przedstawienia opracowała Anna Herbut, kostiumy przygotowała Milena Liebe, światłem zarządza Jacqueline Sobiszewski, zaś dźwięk trzyma w ryzach Justyna Stasiowska.
#premiera #spektakl #teatr #sztuka #kultura #kulturawkrakowie @stary_teatr #boa @radekkrzyzowski @szczepan.lukasz @pawelsakowiczzz @novvosadek @milenaliiiebe @filippreis @ankaherbut @

____lulu___brown

 @psheztshelsky @borysdubianski @katarzyna.krzanowska @jacwarsaw