Nasz teatr logo

"Petarda" w Teatrze Kamienica

Jubileuszowy 15. sezon warszawski Teatr Kamienica otworzy 21 września premierą farsy Izabeli Łaszczuk „Petarda” w reżyserii Jerzego Bończaka. 
   „Petarda” to wybuchowa mieszanka świetnych dialogów, wystrzałowego poczucia humoru oraz barwnych osobowości. Nieoczekiwane zdarzenia przytrafiają się Romanowi w sylwestrową noc - to kłopotliwi goście przerywają jego namiętny, romantyczny wieczór z kochanką. Spektakl bawi do łez, ale jednocześnie niesie pewną naukę, ukazuje, że nie ma takiej trudnej sytuacji w życiu, z której przy odrobinie sprytu nie dałoby się wybrnąć. 
   - Wyjątkowość tej sztuki polega m.in. na tym, że jest napisana przez polską autorkę i przedstawia cudownie absurdalne zamieszanie, jakie tylko my, Polacy potrafimy stworzyć w życiu codziennym i uczuciowym. Dzięki temu każdy może zobaczyć swoje wady i zalety w krzywym zwierciadle komedii – zapowiada producentka spektaklu i jedna z aktorek, Andżelika Piechowiak.
   W obsadzie: Robert Rozmus/Tomasz Schimscheiner, Dominika Kryszczyńska/Paulina Lasota, Anna Jarosik/Andżelika Piechowiak, Andrzej Deskur/Jacek Kopczyński, Anna Korcz/Justyna Sieńczyłło, Marek Kaliszuk/Lesław Żurek.