Nasz teatr logo

"Błoto/Mud" w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu

20 września Instytut Grotowskiego zaprasza na polską premierę spektaklu Błoto/Mud” w reżyserii Paige Rogers. 
   Przedstawienie porusza tematy skrajnego ubóstwa, izolacji i poszukiwania osobistego spełnienia. Spektakl jest inscenizacją dramatu „Mud” z 1983 roku autorstwa Maríi Irene Fornés. Dzięki oszczędnym dialogom i surowej scenerii, Fornés stworzyła porywający portret zmagań i pragnień dwóch mężczyzn i jednej kobiety, którzy są ze sobą nierozerwalnie spleceni.
   María Irene Fornés była uznaną kubańsko-amerykańskiej dramatopisarką, reżyserką i pedagożka. Jej sztuki poruszają tematy związane z płcią kulturową, tożsamością i dynamiką władzy. Fornés nie bała się kwestionować tradycyjnych struktur dramatycznych i przekraczała granice narracji i języka. Jej wpływ na współczesny teatr jest nie do przecenienia. Odważna i niekonwencjonalna wizja artystyczna nadal inspiruje pokolenia dramaturgów, reżyserów i aktorów.
   W obsadzie Paweł Paczesny, Ula Kobiela i Rafał Kronenberger. Oświetlenie, scenografię i  kostiumy zaprojektował Fred Kinney, muzykę napisał Szymon Tomczyk, a ruch sceniczny opracowała Ditte Berkeley.