Nasz teatr logo

"Shifting. Zmiana-wybór-decyzja" w Teatrze Nowym Proxima

Na scenie krakowskiego Teatru Nowego Proxima premiera teatru tańca. 18 września zobaczymy spektakl „Shifting. Zmiana-wybór-decyzja” z choreografią Stanisława Iwanickiego, dramaturgią Zuzanny Bojdy i w wykonaniu Marty Mietelskiej-Topór, Agaty Kamykowskiej, Stanisława Iwanickiego i Mateusza Wojtasińskiego. 
   Świat bezustannie ewoluuje, a wraz z nim człowiek. Rozwój nabiera tempa, a my musimy nieprzerwanie przybierać coraz to nowsze formy samych siebie. Świat zmienia się nieprzewidywalnie i szybko, a naszym zadaniem jest bycie uważnym wobec zachodzących procesów i szybkie reagowanie oraz wcielanie w życie nierzadko przypadkowo narzucanych ról. Każdy musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma ochotę uczestniczyć w tej niekończącej się metamorfozie rzeczywistości.
   W świecie ciągłych zmian pozostaje bardzo mało miejsca dla refleksji nad uczuciami, emocjami lub pracą nad relacjami z ludźmi. Przestaliśmy ufać sobie, a rzadkie przebłyski powrotów do życia intuicyjnego nas onieśmielają. Z innego punktu widzenia można rzec, że to właśnie zmiany pchają świat i nas do przodu, a rzemieślnicza, monotonna i powtarzalna praca czynią z nas mistrzów, co daje nam narzędzia do odkrycia czegoś nowego.