Nasz teatr logo

Festiwal Przestrzenie Sztuki TANIEC we Wrocławskiej Pantomimie

We wrześniu Wrocław stanie się dolnośląską stolicą tańca. Teatralne premiery, przedstawienia gościnne, warsztaty czy kino tańca to tylko część programu Festiwalu Przestrzenie Sztuki TANIEC, który rozpocznie się 16 września i potrwa jedenaście dni.
   Trzy premiery spektakli tanecznych zaprezentują podczas Festiwalu laureaci konkursu na premierę kameralną ogłoszonego we Wrocławskiej Pantomimie w czerwcu 2023. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń do produkcji skierowane zostały trzy przedstawienia: „Jeszcze tylko trzy razy” z choreografią Wojciecha Furmana, „WoW” przygotowane przez Martę Wołowiec i „Dirty talk” Danieli Komędery-Miśkiewicz. Dodatkowo swoją premierę będzie miało przedstawienie będące koprodukcją Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca, Białostockiego Teatru Lalek i Białostockiego Ośrodka Kultury – „Forward unto Dawn” z choreografią Pawła Urbanowicza.
   Zaprezentowane zostaną trzy zaproszone przedstawienia taneczne z kraju: 
„Romeos & Julias unplagued. Traumstadt”, z choreografią Yoshiko Waki z Polskiego Teatru Tańca i kolektywu body talk,
„Wolne ciała”, według konceptu i choreografii Marty Ziółek z Kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego i
„Mój ogon i ja” autorstwa Hanny Bylki-Kaneckiej, z choreografią kolektywu Holobiont we współpracy z Heike Kuhlmann, Adalisą Menghini i Ka Rustler, wyprodukowanym przez Fundację Performat w koprodukcji z Teatrem Polskim w Poznaniu i Teatrem Ochoty w Warszawie.
   W programie  nie zabranie również warsztatów. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazją poznać technikę tańca współczesnego, techniki relaksacyjne i medytacyjne w pracy z ciałem, metody wsparcia motorycznego i regeneracji dla tancerzy, sposób pracy z dziećmi i młodzieżą w oparciu o taniec współczesny, czy doświadczyć fenomenu bitew tanecznych.