Nasz teatr logo

"Kruk z Tower" w Teatralnym Instytucie Młodych

Teatralny Instytut Młodych na Scenie Kameralnej Teatru Ludowego wystawia premierowo 15 września spektakl Andrieja Iwanowa „Kruk z Tower” w reżyserii Darii Kopiec.
   Matki często tak mają, że za bardzo kochają, za bardzo chcą się przypodobać swoim dzieciom i za dużo chcą wiedzieć o ich życiu, a to drażni, zwłaszcza nastolatków. Kostia po śmieci ojca zupełnie stracił kontakt ze swoją matką, złości go jej troska i zabieganie o jego uwagę. To nie tylko konflikt pokoleń, to odwieczny bunt nastoletniego człowieka, który już czuje się trochę dorosły. Matka Kostii będąc bezradna wobec zobojętnienia syna, ucieka się do małego oszustwa. Postanawia wejść do świata, w którym on żyje i czuje się swobodny, do wirtualnego świata Internetu. I tak tajemnicza Gotka, Toffi, która wychodzi z domu tylko po zmroku, nawiązuje szczerą rozmowę z Krukiem z Tower – to facebookowy nick Kostii. Matka podszywając się pod atrakcyjną dziewczynę nie przeczuwa nawet jak niebezpieczną podjęła grę…
   Na scenie zobaczymy Martę Bizoń i Roberta Ratusznego. Autorką tłumaczenia jest Bożena Majorczyk, scenografię i kostiumy przygotowała Joanna Załęska, muzykę – Olga Mysłowska i Daniel Pigoński, a projekcje multimedialne – Michał Jankowski. Konsultacji choreograficznych udzieliła Magda Fejdasz.
   Opowieści o toksycznej relacji matki z nastoletnim synem będą towarzyszyły warsztaty dla rodziców i młodzieży, które poprowadzi Weronika Idzikowska, pedagożka teatru, asystentka emocjonalna, trenerka rozwoju osobistego młodzieży oraz psychiatra Maciej Pilecki. Fot. Jeremi Astaszow.