Nasz teatr logo

"40-latek. Warszawski musical" w Teatrze Rampa

Na deskach Teatru Rampa 15 września premiera muzycznego spektaklu „40-latek. Warszawski musical” w reżyserii i według scenariusza Joanny Drozdy, która inspirowała się oryginalnym scenariuszem serialowym Jerzego Gruzy i Krzysztofa T. Toeplitza.
   Na długo przed „Sukcesją”, „Grą o tron”, czy „Rodziną Soprano” miliony polskich telewidzów zachwycały się serialem, w którym bohaterski inżynier zmagał się z problemami rodzinno-budowlanymi i przemierzał Warszawę swoim maluchem. Pół wieku po emisji pierwszego odcinka „Czterdziestolatka” Stefan Karwowski, jego maluch, żona Madzia, Maliniak i Kobieta Pracująca powracają – jako bohaterowie musicalu! Czy Stefan odkryje w sobie talent wokalny? Co łączy Kobietę Pracującą i inżyniera? Kim tak naprawdę jest Maliniak? W inspirowanym serialem Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza nowym, musicalowym odcinku pojawią się odpowiedzi na te i inne pytania, ukryte w tekstach nowych piosenek i szlagierów PRL.
   Rampa zaprasza na szaloną, muzyczną podróż w czasie do epoki pożyczanych od sąsiadów szklanek cukru, nawoływań na obiad niosących się między blokami i niezakłóconego telefonami komórkowymi życia wokół trzepaka. Światowa prapremiera musicalu „Czterdziestolatek” to okazja, by wrócić do czasów dzieciństwa, zabrać tam młode pokolenie i pokazać mu świat bez internetu. Świat, w którym życie rodzinne i sąsiedzkie było główną rozrywką, a ludzie spędzali ze sobą czas w realu. I nigdy się nie nudzili!
   Na scenie rozśpiewani Marcin Januszkiewicz, Modest Ruciński, Arkadiusz Brykalski, Konrad Marszałek, Anna Mierzwa, Joanna Drozda, Natalia Kujawa, Krzysztof Godlewski, Piotr Furman, Kamila Boruta-Marszałek, Dominika Łakomska, Brygida Turowska, Robert Tondera, Mikołaj Wachowski i Tymon Kasa. Teksty piosenek napisała reżyser Joanna Drozda, dramaturgię spektaklu opracował Michał Wybieralski, zaś muzykę i aranżacje stworzył Michał Łaszkiewicz. Za choreografię odpowiada Karolina Garbacik, scenografia i kostiumy są dziełem Łukasza Błażejewskiego, a video i projekcje przygotował Michał Głaszczka. Światłami pokieruje Alina Dołżikowa, a dźwiękiem zajmie się Piotr Zaczek. Kierownictwo muzyczne objęła Marta Zalewska.