Nasz teatr logo

"Jak zostałam wiedźmą" w Teatrze Powszechnym w Radomiu

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu rozpoczyna sezon 15 września premierą sztuki w reżyserii znanego z nowatorskich środków inscenizacyjnych Michała Derlatka „Jak zostałam wiedźmą” na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej.
   To opowieść o bitwie dobra ze złem w coraz bardziej zwariowanym świecie mobilnych urządzeń i sztucznych pragnień. To baśń o walce, jaką toczymy przede wszystkim z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów i wirtualnych emocji. Opowieść przepełniona jest dowcipem i napisana nowoczesnym językiem, który przemawia nie tylko do młodszej, ale również do tej starszej części widowni. To spektakl dla całej rodziny, gdzie być może każdy znajdzie swoje odbicie?
   W obsadzie Katarzyna Dorosińska, Joanna Jędrejek, Małgorzata Maślanka, Iwona Pieniążek, Joanna Zagórska, Alan Bochnak, Przemysław Bosek, Mateusz Kocięcki i Adam Majewski. Scenografię i kostiumy przygotował Michał Dracz, choreografię opracowała Marta Domagała-Witkowska, zaś muzykę napisali Wojciech Brożek i Joanna Sówka-Sowińska.