Nasz teatr logo

"Jenner, zostac sobą" w Teatrze Barakah

Na scenie krakowskiego Teatru Barakah 9 września premiera spektaklu „Jenner, zostać sobą” w reżyserii Michała Any Nowickiego.
   Caitlyn Jenner to amerykańska osobowość medialna (znana z popularnego serialu dokumentalnego o rodzinie Kardashianów) i mistrzyni olimpijska w dziesięcioboju lekkoatletycznym mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku oraz rekordzistka świata. Głównymi tematami spektaklu są tranzycja i przemiany głównej bohaterki na przestrzeni lat oraz to, co je motywowało wypowiedziane w konfrontacji ze swoją byłą żoną Kris Jenner, amerykańską bizneswoman i osobowością telewizyjną. Sztuka podejmie próbę odpowiedzi na pytanie: jak pośród wszystkich zmian ciągle pozostać prawdziwie sobą? Życie w zgodzie ze sobą, wyobcowanie i nieprzystawalność, ciężar unikatowości, samotność, odtrącenie, dyskryminacja, strach przed innością.
   Spektakl ma charakter multidyscyplinarny, za sprawą połączenia światów teatru, sportu, dokumentu oraz muzyki. Przedstawienie jest wzbogacone nagraniami rozmów z postaciami polskiego sportu.
    W obsadzie Monika Kufel, Natalia Stokłosa i Paweł Wolsztyński. Scenariusz spektaklu napisał Grzegorz Like, za scenografię i kostiumy odpowiadają Dominika Jaszczyńska i Barbara Doniec, zaś choreografię opracowała Agata Jędrzejczak. Muzykę napisali Piotr Korzeniak, Natalia Stokłosa i Paweł Stus.