Nasz teatr logo

Forum Przyszłości Kultury w Teatrze Powszechnym w Warszawie

Już w piątek 26 maja w Teatrze Powszechnym w Warszawie rozpocznie się kolejna edycja trzydniowego Forum Przyszłości Kultury.
   Tegoroczne Forum pod hasłem: „Praktyki nadziei” w szczególny sposób będzie poświęcone obecnej sytuacji oraz przyszłości Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie otworzy wykład specjalny ukraińskiej pisarki Kateryny Babkiny, laureatki nagrody literackiej „Angelus”. W programie m.in. debaty o edukacji i czytelnictwie z udziałem uczniów, nauczycieli i młodych influencerów, dyskusje o instytucjach kultury, nowej żelaznej kurtynie i cyberwojnie oraz rozmowy z intelektualistami (m.in. prof. Przemysław Czapliński, prof. Iwona Kurz, prof. Inga Iwasiów, dr Hanna Machińska, prof. Magdalena Środa). Forum to również spotkania z działaczami kształtującymi politykę kulturalną, a także artystami walczącymi na ukraińskim froncie oraz aktywistkami feministycznymi z Iranu, Białorusi, Gruzji i Ukrainy. Oprócz tego zaplanowano wydarzenia artystyczne i performatywne, jak np. spektakle „Tęsknica” i „Melodramat”, czy wiec autorek i autorów – obecnie instytucjonalnie destruowanego – czasopisma „Dialog”.
   Zespół programowy Forum Przyszłości Kultury tworzą: Karolina Kapralska, Zuzanna Karcz, prof. Iwona Kurz, Paweł Łysak, Natalia Sielewicz, Sebastian Słowiński, Igor Stokfiszewski i dr Paweł Sztarbowski. Współpraca programowa: dr hab. Agata Adamiecka-Sitek, Edwin Bendyk, Sebastian Cichocki i Janina Świerżewska.
   Więcej informacji, pełny program Forum i rejestracja uczestnictwa: https://forumprzyszloscikultury.pl/2023/start