Nasz teatr logo

"Melodramat" w Teatrze Powszechnym w Warszawie

W sobotę 20 maja w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera w Warszawie premiera spektaklu „Melodramat” w reżyserii i według scenariusza Anny Smolar.
   Spektakl na motywach opowiadania „Pętla” Marka Hłaski porusza temat współuzależnienia w kontekście relacji miłosnych, przyjacielskich i zawodowych. „Melodramat” to opowieść o Kubie i Krystynie, parze uwikłanej we współuzależnieniowy cykl wzlotów i upadków. Spektakl pożycza od Hłaski osoby dramatu, jednak swoją uwagę przekierowuje na osobę współuzależnioną - Krystynę, a także na relacje spoza damsko-męskiego stereotypu. Zderza romantyczną wizję związku widzianą oczami kobiety z niedostatecznymi kompetencjami emocjonalnymi koniecznymi dla zbudowania trwałego związku.
   Scenografię i kostiumy przygotowała Anna Met, zaś muzykę opracował duet Enchanted Hunters (Magdalena Gajdzica, Małgorzata Penkalla). Światłem pokieruje Monika Stolarska, a wiersze do spektaklu napisała Natalia Fiedorczuk. Na scenie: Karolina Adamczyk, Michał Czachor, Anna Ilczuk, Andrzej Kłak, Julian Świeżewski i gościnnie, odpowiedzialna też za choreografię, Karolina Kraczkowska.