Nasz teatr logo

"Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele" w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy zaprasza 19 maja na premierę przedstawienia duetu Jędrzej Piaskowski/Hubert Sulima „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele”.
   Ze słynnego serialu z Richardem Chamberlainem sztuka bierze jedynie tytuł i tematykę. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie rozmów z osobami duchownymi, ich wyznań i innych materiałów dokumentalnych. Na scenie zobaczymy jednak miłosną fantazję przetworzoną przez wyobraźnię osób tworzących spektakl. Akcja osadzona jest w niedalekiej przyszłości roku 2033. Dokładnie dwa tysiące lat po śmierci Chrystusa. I jego zmartwychwstaniu.
   W przedstawieniu przyglądamy się różnym sposobom pojmowania miłości w kościele katolickim oraz relacjom, które tworzą (lub nie) księża i siostry zakonne. Dajemy przestrzeń długo skrywanym marzeniom i tęsknotom. To czułe i odważne spojrzenie na instytucję, której nauka w dużej mierze wpłynęła na to, jak każde z nas postrzega życie miłosne, tworzenie związków czy seksualność. To spektakl o wielkiej potrzebie wolności, bliskości i zmiany.
   W obsadzie: Karol Franek Nowiński, Emilia Piech, Jerzy Pożarowski, Michalina Rodak, Michał Surówka, Małgorzata Trofimiuk, Jakub Ulewicz i Małgorzata Witkowska. Scenografię opracowali Anna Maria Karczmarska i Mikołaj Małek, kostiumy – Rafał Domagała, muzykę – Jacek Sotomski, zaś światło autor sztuki i dramaturg Hubert Sulima.