Nasz teatr logo

"Empuzjon" w Teatrze Studio

Po prapremierze spektaklu „Empuzjon” w Teatrze Śląskim, czas na warszawską odsłonę sztuki według pierwszej po Nagrodzie Nobla powieści Olgi Tokarczuk. 19 maja w Teatrze Studio prapremiera „horroru przyrodoleczniczego” w reżyserii  i adaptacji Roberta Talarczyka.
   „Empuzjon” to przejmujący traktat o poszukiwaniu własnej tożsamości w świecie niedorzecznych uprzedzeń, bezmyślnie powielanych poglądów i drzemiących lęków. Rozważania dotyczące pojęć „kobiecości” i „męskości” odbywają się w cieniu niepokojącej kryminalnej intrygi rozgrywającej się w niewielkiej uzdrowiskowej osadzie Görbersdorf w przededniu wybuchu I wojny światowej.
   W obsadzie: Jakub Fret, Marcin Gaweł, Dariusz Maj, Michał Piotrowski, Grzegorz Przybył, Wiesław Sławik, Mateusz Smoliński, Krzysztof Strużycki, Marcin Szaforz, Artur Święs i Mateusz Znaniecki. W spektaklu usłyszymy muzykę Wojciecha Kilara w opracowaniu Adama Wesołowskiego. Scenografię, kostiumy i reżyserię świateł przygotowała Katarzyna Borkowska, choreografię zaś Kaya Kołodziejczyk.
   Spektakl powstał w koprodukcji katowickiego Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatru Studio w Warszawie) oraz Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.
Fot. Michał Żebrowski/East News