Nasz teatr logo

"Dolce Vita" w Teatrze Współczesnym

W sobotę 20 maja stołeczny Teatr Współczesny na Scenie w Baraku wystawi premierowo sztukę Julii Holewińskiej i Kuby Kowalskiego „Dolce Vita”. Reżyserii spektaklu - portretu pokolenia, które nie chce dorosnąć, choć właśnie kończy czterdzieści lat - podjął się Marcin Hycnar. 
   Bohaterem opowieści jest 30-letni copywriter Marcello, współczesny Piotruś  Pan, przedstawiciel generacji, która chciałaby od życia „czegoś więcej” niż rodzice, ale boi się podejmowania decyzji, zobowiązań i brania odpowiedzialności za cokolwiek.
   Autorzy z brawurowym poczuciem humoru budują niesamowity świat, w którym przemycają gorzki portret współczesnego zagubienia i nieporadności. Spektakl z pogranicza realizmu magicznego, groteski i teatru psychologicznego, staje się dla aktorów okazją do zbudowania wyrazistych, charakterystycznych postaci, a dla widzów - do zmierzenia się z czułą, choć niepozbawioną ironii, diagnozą pokolenia.
   W obsadzie Filip Kowalczyk, Katarzyna Dąbrowska, Monika Pawlicka, Marcin Bubółka, Joanna Jeżewska, Leon Charewicz, Szymon Roszak, Mariusz Ostrowski i Iga Szubelak. Scenografię spektaklu przygotowała Martyna Kander, kostiumy Anna Adamek, muzykę Mateusz Dębski, zaś światło Karolina Gębska. Plakat projektu Arkadiusza Walijewskiego.
Fot. Marek Zajdler/East News