Nasz teatr logo

"Kronika wypadków miłosnych" w Teatrze Wybrzeże

12 maja na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże premiera sztuki na podstawie powieści Tadeusza Konwickiego „Kronika wypadków miłosnych” w reżyserii i adaptacji Jarosława Tumidajskiego.
   Reżyser o spektaklu: „Kronika wypadków miłosnych” to nie tylko opowieść o kochaniu, to także, a może nawet przede wszystkim, opowieść o umieraniu, przemijaniu. Rzeczywistości opisanej przez Konwickiego patronuje schorowany, kaleki i zgorzkniały bóg stworzony na podobieństwo człowieka, bóg, który nie potrafi kochać i nie ceni życia. W takiego boga nie wolno wierzyć. Bo choć na końcu jest choroba i śmierć, to wcześniej jest też ta jedna wiosna, ta jedna miłość (nawet jeśli jest tylko złudzeniem), dla której warto żyć.”
   W obsadzie Adam Turczyk, Katarzyna Borkowska, Magdalena Gorzelańczyk, Marcin Miodek, Janek Napieralski, Jakub Nosiadek, Anna Kociarz, Krzysztof Matuszewski, Magdalena Boć, Katarzyna Kaźmierczak i Piotr Łukawski. Obłędną scenografię przygotował Mirek Kaczmarek, kostiumy – Krystian Szymczak, muzykę – Dobrawa Czocher, zaś światłem operuje Katarzyna Łuszczyk.
Plakat projektu Julii Górki.