Nasz teatr logo

"Królowa" w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie

5 maja Teatr Nowy Proxima w Krakowie zaprasza na premierę sztuki „Królowa” według scenariusza i reżyserii Piotra Siekluckiego. 
   Spektakl opowiada historię Freddiego Mercury, wokalisty zespołu Queen, który urodził się w rodzinie zaratusztriańskiej na Zanzibarze jako Farrokh Bulsara. W wieku 8 lat wysłany został do prowadzonej przez brytyjskie zakonnice szkoły z internatem w Indiach – tam zetknął się z bogatym światem muzyki, sztuki i malarstwa. Od małego wykazywał talenty sportowe, teatralne i muzyczne, uczył się gry na fortepianie. Jako nastolatek założył swój pierwszy zespół rock and rollowy – The Hectics. Wrócił na Zanzibar, by kontynuować naukę, lecz wojna domowa spowodowała przenosiny całej rodziny do Anglii. Na studiach w Ealing Art College poznał Tima Staffela, a dzięki niemu w 1968 roku dwóch pozostałych członków zespołu Smile, czyli Rogera Taylora i Briana Maya. To spotkanie zaowocowało w przyszłości powstaniem zespołu Queen i legendy wokalisty zmartłego przedwcześnie na AIDS w 1991 roku.
   W obsadzie spektaklu: Maks Stępień jako Freddie Mercury, Martyna Krzysztofik, Michał „Felek” Felczak, Adam Zuber, Arti Grabowski, Karol Miękina, Sebastian Szul, Damian Rusyn, Dominik Olechowski, Marcin Mróz, Artur Wójcik, Piotr Sieklucki, Artur Świetny, Lady Maga, Paweł Rupala, Mat Mosiala i Maciej Godoś. Scenografię i kostiumy przygotował Łukasz Błażejewski, choreografię Karol Miękina, zaś aranże muzyczne Paweł Harańczyk. Za reżyserię światła odpowiada Wojciech Kiwacz, a za charakteryzację Kaja Jałoza i Artur Świetny.